film izle

Тихомир Иванов на финал в Лондон с личен резултат

Плевенчанинът Тихомир Иванов се класира за финала на скок височина на световното първенство по лека атлетика в Лондон. Тихомир скочи 231 см в квалификацията. За да стигне до този успех, плевенчанинът подобри личното си постижение. Страхотно мъжко състезание стана на олимпийския стадион в Лондон, където нашият талант бе достоен противник на световните лидери в скока на височина. Тихомир направи отлична серия, скочи 217 см от раз, както и следващите 222. От вторите си опити премина 226 и 229 см, което малко постави под съмнение класирането му, защото на 229 см останаха да се борят 17 атлети. Първият опит на Иванов на 231 см бе неуспешен, но пък се реваншира със супер-скок във втория си опит, летвата остана на стойките – личен рекорд и класиране за финала. Това е най-големият успех на Тихомир, след 10-то място на олимпийските игри в Рио. В общото класиране от квалификациите нашият състезател се нареди на 4-о място, а само шестима минаха нормата от 231 см. Финалът е в неделя от 21:00 часа.