Ветераните на „Спартак” (Плевен) спечелиха купа „Плевенска епопея”

Футболните ветерани на „Спартак” (Плевен) спечелиха международния турнир за купа „Плевенска епопея”, който е част от тържествата по случай 140 години от Освобождението на Плевен. Надпреварата бе организирана от фондация „Футболна закрила” и под егидата на Община Плевен. В турнира взеха участие отборите на „Спартак” (Плевен), „Раднички” (Пирот – Сърбия) и „Корабия” (Румъния), като кметът на община Плевен Георг Спартански откри състезанието.

Плевенчани спечелиха приза след две победи над своите съперници. „Спартак” победи трудно с 1:0 „Раднички”, като победният гол на Петър Ванков падна в самия край на мача. Много по-изразителни бяха момчетата на треньора Цветан Каменов срещу румънците от „Корабия”. Още до почивката плевенчани водеха с 3:0 след голове на Ивайло Петев, Ники Боянов и Кунчо Кунчев. Крайното 4:0 оформи Венелин Лазаров минута преди края. На второ място останаха футболистите на „Корабия”, които надиграха с 3:0 „Раднички”. За най-добър футболист на турнира бе определен В. Петкович от „Раднички”. Стражът на „Спартак” Светлин Линев (Суси) бе определен за най-добър вратар, след като направи няколко виртуозни спасявания и отрази опасни удари на противниковите футболисти. Наградата за феърплей отиде при В. Илиеску от „Корабия”. Една от легендите на плевенския футбол Стефан Величков, играл на световното първенство през 1984 г. в Гермния в екипа на националния отбор, бе награден със специален плакет по случай 120 години организирано спортно движение в Плевен.