film izle

Първа победа за „Спартак“ при Кокала

Плевенчани победиха „Севлиево“ с 1:0

ОФК „Спартак“ (Плевен) прекъсна негативната си серия от четири поредни срещи без победа. Плевенчани победиха като гост „Севлиево“ с 1:0 в среща от 14-я кръг на Северозападната трета лига.  Това бе и първи успех на Емил Велев (Кокала), след като стана главен мениджър на отбора. Трите точки за „Спартак“ донесе Захари Янков с попадение в края на първото полувреме. Той открадна топката от съперника и я насочи в мрежата. Двата съперника изнесоха равностоен мач. През седмицата футболистите на „Спартак“ получиха финансов стимул и това се отрази положително на играта им. След гола на „Спартак“, домакините взеха инициативата, но това не им донесе успех. През второто полувреме севлиевци натиснаха, а „Спартак“ заигра прибрано, разчитайки на контраатака. На два пъти домакините бяха близо до изравняване. Радой Божилов пък изпусна единственото положение за „Спартак“.

Междувременно в плевенското дерби на този кръг, отборите на „Вихър“ (Славяново) и „Левски“ завършиха 1:1. Домакините играха по-добре до почивката и поведоха с гол на Иван Иванов в 31 мин. През втората част гостите изнесоха играта по-напред и в 60 мин. Цв. Петров оформи крайното 1:1.