film izle

Изявени ученици и преподаватели получиха награди в навечерието на 24 май (галерия)

Изявени деца, ученици и преподаватели бяха наградени на тържествена церемония в зала „Катя Попова“ по повод 24 май.

Кметът Георг Спартански поздрави всички присъстващи с празника на българската просвета и култура и пожела както на децата, така и на техните преподаватели, много бъдещи успехи.

За презентацията е нужен JavaScript.

Първи грамоти и книжки получиха най-малките таланти на Плевен, завоювали първи места на национален фолклорен конкурс „Орфеева дарба”, международен детски конкурс „Южни слънца”, международен конкурс „Аз обичам моята родина”, национален конкурс за рисунка „Малките нашенци”

 ДГ „Слънце”

деца

Яна Крумова

Марина Сакарска

Далия Цигуларова

Христо Кръстев

И техните ръководители

Теодора Тодорова и Ивета Христова

Ана Христова и Лилия Кирилова

Мариела Хитрова и Йоана Тодорова

 

И  децата, заели първо място в международен детски конкурс „Южни слънца” за танц:

Антония Христова

Боян Рачков

Мартин Хитров

Габриела Чоканова

Пламена Николова

Калоян Ботев

Кристина Петкова

Александър Кожухаров

Виктор Василев

Александра Найденова

Ванеса Ганева

Даниел Георгиев

Ръководител – Рени Георгиева

 

ДГ „Иглика”

Лора Генова

Вокална група „Игличе”

Ръководител – Таня Халова

 

ДГ „Зорница”

Даная Дунчева

Никол Георгиева

 Ръководители

Галина Крумова

Галина Нелковска

 

Център за работа с деца

Ученици

Михаил Банков

Димитър Василев

Биляна Димитрова

Стефан Стефанов

Йоан Василев

Камерна вокална група при ДЮФА „Нашенчета”

Учители

Николина  Спасова – Център за работа с деца

Йордан Спасов – Център за работа с деца

Мария Русева – Център за работа с деца

Вяра Савова – Център за работа с деца

Павел Петров – учител в Школа по информатика, Център за работа с деца

 

За постижения в областта на образованието – ученици и техните учители

Талантливите ученици на Плевен, представили достойно града на национални и международни форуми в областта на математиката, астрономията, физика, информатика, чужди езици, спорт – получили златни медали

 

НУ „Патриарх Евтимий”

ученици

Памела Крачунова

Рада Василева

Криста Димитрова

учители

Анелия Николова – учител в НУ „Патриарх Евтимий” и

Даниела Иванова – учител в Център за ученическо техническо и научно творчество

 

НУ „Единство”

Ученик – Виктория Въткова

Учител – Людмила Йотова

 

НУ „Христо Ботев”

Ученик – Данислав Гърков

Учител – Калина Гогичева

 

ОУ „Валери Петров”

Ученик – Валентин Филипов

Учител – Искра Арабаджиева

 

ОУ „ Петър Берон”

Ученик – Дарина Николова

Учител – Ивелина Тодорова

 

ОУ „Васил Левски”

Ученици

Ивайло Василев

Никола Кацарски

Марина Кацарска

Йоана Деянова

Христо Илиев

Учител – Незабравка Кръстева

 

ОУ „Лазар Станев”

Гергана Атанасова

 

СУ „Иван Вазов”

Ученици

Валерия Скравенска

Росица Денчева

Учител – Станка Ненчева

 

СУ „Пейо Яворов”

Ученици

Габриела Иванова

Ивета Бойнова

Цветан Георгиев

Светлин Таренгов

Учител – Мариян Георгиев

 

ДФСГ „Интелект”

Първо място на Европейска олимпиада по статистика

Йоана Иванова

Радослав Каменов

Фулден Салимова

Николай Георгиев

Ръководители

Галя Алексиева

Нели Цветкова

 

Математическа гимназия „Гео Милев”

ученици

Владислав Стефанов – Лауреат на Национална олимпиада по физика

Захари Маринов  – призово място в Национална олимпиада по физика Добрин Бараков

Веселин Манов

Павел Върбанов

Мария Попова

Никол Михова

Михаил Кирков

Илко Симеонов

Кристина Пеева

Александър Иванов

Мария Йоана Донкова

учители

Павел Петров – учител Школа по информатика, Център за работа с деца

Ирена Борисова – учител в МГ „Гео Милев”

Ванилия Беремска – учител в МГ „Гео Милев”

Веска Апостолова – ръководител на отбор по математика МГ „Гео Милев”

Даниела Узунова – учител в МГ „Гео Милев”

Елвира Габровска – учител в МГ „Гео Милев”

Диана Балева – учител в МГ „Гео Милев”

Поля Тевекелева – учител в МГ „Гео Милев”

 

Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици

ученици

Ева Петкова – лауреат на Национална олимпиада по френски език

Анна Виктория Николова

Мария Русанова

Ивона Ангелова

Луиза Литкова

Ина Георгиева

Пламен Георгиев

Анна Филипова

Илиян Минев

Анна-Мария Ангелова

Тина Николова

Колективна награда за най-оригинална постановка на Национален кръг на ученически фестивал за театрални представления на немски език на учениците от XІ  клас

учители

Румяна Гетманова – учител по френски език

Естер Наваро Перес – учител по испански език

Марина Георгиева – учител по испански език

Даниела Цанкова – учител по английски език

Светла Тодорова – учител по английски език

Румяна Стаменова – учител по немски език

Диана Николова – учител по математика

Вяра Кънчева – учител по немски език

Людмила Бояджиева – учител по биология

Силвия Стоянова – учител по география

Милена Маринова – учител по физика и астрономия

Надежда Вълева – учител по физика и астрономия

 

НАГРАДЕНИ УЧИТЕЛИ И ДИРЕКТОРИ НА ПЛЕВЕНСКИ УЧИЛИЩА И ДЕТСКИ ГРАДИНИ, СЪГЛАСНО ПРАВИЛА ЗА ГОДИШНИ НАГРАДИ В СИСТЕМАТА НА ОБРАЗОВАНИЕТО В ОБЩИНА ПЛЕВЕН

 

  1. Христинка Рангелова – директор на ДГ „Щурче”
  2. Даниела Дончева-Маринова – директор на ДГ „Звънче”
  3. Мариана Туцева – директор на ОУ „Лазар Станев”
  4. Димитър Митев – директор на СУ „Иван Вазов”
  5. Пламен Георгиев – директор на Спортно училище „Георги Бенковски”

 

Учители, дали своя принос като педагози при обучението и възпитанието на децата и учениците, участвали с интерактивни подходи и иновации, насочени към използване творчеството на децата, техния потенциал като по този начин всяко едно дете и ученик са се почувствали значими и важни в процеса на образованието. Учители, притежаващи много добра научна подготовка, извели ученици на призови места в международни и национални състезания и олимпиади:

  1. Мариела Хитрова – учител в ДГ „Слънце”
  2. Рени Георгиева – учител в ДГ „Слънце”
  3. Боряна Недялкова – учител в ДГ „Гергана”
  4. Захаринка Панталеева – учител в ДГ „Иглика”
  5. Павлина Илиева – учител в ДГ „Щастливо детство”
  6. Катя Велева – учител в ДГ „Пролет”
  7. Ирина Николова – учител в ДГ „Щурче”
  8. Даниела Узунова – учител в МГ „Гео Милев”
  9. Сашка Маркова – учител в ПГПЧЕ
  10. Незабравка Кръстева – ОУ „Васил Левски”
  11. Александра Йорданова /посмъртно/ – учител в НУ „Христо Ботев”

Всички публикации

"Bg Север" - Новини на часа. Информационен сайт, новини от Плевен и региона, анализи, коментари, рубрики, информация