film izle

Държавните първенства за деца до 8 и 10 години завършиха със състезанията по ускорен шах

Държавното първенство по ускорен шах се проведе на 9 и 10 юни в х-л „Балкан“.Системата на провеждане бе „Швейцарска Система“ в 7 кръга,като само момичетата до 8 години играха кръгов турнир.Контролата за игра беше 15 мин с 10 секунди добавено време за състезател.

В групата на момичетата до 8 години победител стана Ралица Аршинкова(„НСА“-София),следвана от Фабиана Костадинова(„Траяна-11“-Ст.Загора) и Ева Славева(„НСА“-София).При момичетата до 10 години шампион стана Боряна Аршинкова („НСА“-София),следвана от Ивелина Христова(„Енергия-21“-Добрич и Христина Бакалова(„Ан Пасан“-София).Данаил Попзафиров(„Елит:-София) стана шампион при момчетата до 8 години,а негови подгласници са Никола Петров(„Варна“) и Иван Кочев(ЦСКА).При момчетата до 10 години първи стана Владимир Кононенко(„Славия“) следван от Георги Занов(ЦСКА) и Адриан Митушев(„Виктори“-Благоевград.От плевенските състезатели до последно се бораха за медали Нора Рашева(„Плевен XXI“) и Александър Георгиев(„Спартак Плевен XXI“) останали съответно четвърти и седми в групите до 10 години.

Медалистите бяха наградени от Атанас Кършев-експерт към ММС и директорът на Спортно училище „Георги Бенковски“ Пламен Георгиев.

С това състезание завърши Държавното Индивидуално Първенство за момичета и момчета до 8 и 10 години.То включваше първенства по класически шах,ускорен шах и блиц.В 9-дневната надпревара се включиха 101 състезателя от 23 клуба в страната.Бяха раздадени 18 комплекта медали,които бяха спечелени от състезатели на 15 клуба.

Организатор на първенството беше БФШ-1928 и СКШ“Спартак Плевен XXI“ ,с помоща на Община Плевен,като МБАЛ“Свети Панталеймон Плевен:ООД,също финансово подпомогна състезанието.Ръководството на х-л „Балкан“ отново осигури отлични условия за състезателите,а отличната организация осигурена от домакините утвърди град Плевен,като един от основните шахматни центрове в България.