film izle

„Вихър“ грабна победата в плевенското дерби

„Вихър“ (Славяново) победи с 1:0 „Спартак“ (Плевен) в среща от шестия кръг на Северозападната трета лига и взе плевенското дерби.

На стадиона в Славяново преобладаваше здравата битка главно между двете наказателни полета. Единственото попадение падна пет минути преди края, като Тихомир Тодров си отбеляза автогол. И двата състава внимаваха много в защита и не оставяха празни пространства за противниковите нападатели. За „Спартак“ Цв. Петров и Т. Тодоров опитаха удари към вратата на „Вихър“, но без да затруднят вратаря Светлин Линев. След почивката оборотите се вдигнаха. Домакините от Славяново създадоха две опасности, които бяха пропиляни заради неточен мерник в решителния момент. И когато изглеждаше, че срещата отива към нулево равенство, в 85 мин., след разбъркване пред вратата на „Спартак“ Т. Тодоров отклони топката в собствената си врата и „Вихър“ грабна трите точки след крайното 1:0.