film izle
9 октомври 2018, 14:25 няма коментари

Каратеките на „Петромакс“ с пет златни медала от турнира за купа „Дръстър“

Плевенският КБИ „Петромакс“ завоюва пет златни медала на провелия се турнир по карате в Силистра за купа „Дръстър“. В надпреварата взеха участие 12 карате клуба от страната с общо над 160 участници в различните дисциплини и категории – ката и кумите, отборно и индивидуално. Плевенският клуб по бойни изкуства „Петромакс“ участва със 7 каратеки – петима от които възпитаници на Спортно училище „Георги Бенковски“ със спорт карате към КБИ „Петромакс“. Седемте нинджи извоюваха 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал, с които се класираха на 4-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието.

При най-малките Виктория Петкова извоюва златен медал при 7-годишните – дисциплина макивара, и 2-ро място и сребърен медал при 8-годишните в същата дисциплина. Виктория Петкова е състезател на школата от групата в град София. От представителите на клуба в Спортното училище се отличиха Любослава Литкова – шампион при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория до 50 кг.; Евгени Йорданов – шампион дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория до 70 кг. Евгени участва и в по-голяма възрастова група – при джуниори, където се класира на 5-то място в същата дисциплина; Теодор Димитров – 1-во място и шампионска титла – дисциплина кумите индивидуално – възрастова група джуниори – в категория до 76 кг.

Със сребърни медали се завърнаха Румен Бунев – 2-ро място и вицешампионска титла при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория над 70 кг., и Цветослав Босилков – 2-ро място и вицешампионска титла при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група джуниори – в категория до 61 кг. В същата категория съотборникът му Валентин Сачански се класира на 3-то място с бронзов медал. В отборната дисциплина кумите отборът на „Петромакс“ в състав от същите шампиони от индивидуалните дисциплини по-горе – Румен Бунев, Валентин Сачански, Евгени Йорданов, Теодор Димитров и Цветослав Босилков – станаха шампиони на дисциплината, след като надиграха отбора на домакините от КК „Шото Витяз“.

Междувременно стана ясно, че Ивет Горанова се готви и замина за Карате 1 Премиер Лига Karate 1 Premier League (мероприятие на WKF – Световна Карате Федерация) в Токио, Япония, където ще бъдат и Олимпийските игри през 2020 година.