Разгромиха баскетболистите за купата

basketballБаскетболистите на „Спартак“ приключиха участието си в турнира за купата на България още на четвъртфиналите. Плевенчани бяха разгромени от „Черно море“ (Варна) със 77:58 ( 24:12 , 14:17 , 25:8 , 14:21 ) и отпаднаха от борбата за купата.

След равностойни първи минути „Черно море“ успя да натрупа аванс след 12 безответни точки и още след първите 10 минути тяхната преднина бе двуцифрена – 24:12. През втората част плевенчани показаха своите зъби. „Спартак“ успя да свали пасива си само на 5 точки, а почивката дойде при 28:29 за съперника. С мощна атака и агресивна игра „Черно море“ съкруши плевенчани през третата четвърт и уби всякаква интрига, като направи разликата 26 точки – 63:37. Последните 10 минути само се доиграваха. За „Спартак“ Симеон Ценов вкара 12 точки. С по 11 завършиха Саша Топчов и Васил Александров, а със 7 се отчете Михаил Танев.

Повече подробности в следващия брой на „BG Север“.