Защитник донесе трите точки на „Спартак“

Отборът на „Спартак“ Плевен записа минимална победа с 1:0 над „Първа Атомна“ Козлодуй в среща от деветия кръг на Северозападната трета лига. Единственото попадение реализира защитникът Тони Паликрушев в 66 мин. след разбъркване в противниковото наказателно поле. Срещата започна бързо и динамично. Още в първата минута гостите опитаха бърза атака, но сгрешиха в завършващия пас. „Спартак“ отговори с два удара на Цветан Петров в 8 и 10 минута, но стражът на гостите внимаваше. При второто му спасяване Ивайло Иванов от „Спартак“ и Маринов от съперника си сблъскаха главите и след принудителните им смени бяха закарани в болница. В 20 мин. Дим Димитров от „Спартак“ се измъкна сам срещу вратаря, преодоля го, но стреля в аут. В 36 мин. и гостите имаха чисто голово положение, когато Веселинов остана сам срещу Георгиев, но вратарят спаси удара му. Две минути по-късно отново Веселинов пропусна. В самия край на полувремето и Раденцов пропусна за плевенчани. След почивката „Спартак“ владееше инициативата, но без да създаде реално голово положение.

Така се стигна до 66 мин., когато Петров центрира и след разбъркване Паликрушев изпрати топката в мрежата. В последните минути Александров и Раденцов пропуснаха да вкарат втори гол за „Спартак“. В четвъртък, 11.10, ще се играе междинния 10-ти кръг, в който „Спартак“ е домакин от 16 часа на „Локомотив“ Дряново.