film izle

Ивет Горанова грабна злато на силен турнир в Хърватска

Сподели

Най-добрата плевенска спортистка за последните две години Ивет Горанова спечели златен медал на силния международния турнир по олимпийско карате за кадети, юноши, състезатели до 21 години и мъже и жени Гран При на Хърватия, който се проведе в град Самобор. Ивет, която бе част от националния отбор, завоюва първото място в  категория до 55 кг за жени до 21 години. Бронзовата медалистка от световното първенство по карате за жени продължава впечатляващото си представяне, като стигна до титлата след четири убедителни победи. Българските състезатели спечелиха шест медала, като освен златото на Ивет, бяха спечелени още един сребърен и четири бронзови медала. В турнира участваха 1399 състезатели от 24 държави и 212 клуба. Българският тим беше съставен от 18 спортисти, като сред треньорите бе и личният треньор на Ивет – Ангел Ленков, който бе избран за най-добър треньор на Плевен за 2018 г. Надпреварата беше част от подготовката за предстоящото Европейско първенство по олимпийско карате за кадети, юноши и състезатели до 21 години, както и за спортистите, които са в олимпийска подготовка.