film izle

„Спартак“ (Плевен) с нова крачка към професионалния футбол

Отборът на „Спартак“ (Плевен) направи нова победна крачка по пътя си към завръщане в професионалния футбол. Плевенчани надиграха като гост „Ком“ (Берковица) с 2:0 в среща от 22-рия кръг на Северозападната трета аматьорска футболна лига. С оглед на показаното на терена успехът на плевенските футболисти бе напълно заслужен. Те контролираха мача от първия съдийски сигнал до последната минута. Още в 12 минута „Спартак“ излезе напред в резултата, след като Ивайло Иванов изпрати топката в мрежата на „Ком“. По- късно домакините останаха с 10 души на терена, след като техен футболист бе изгонен за втори жълт картон след грубо нарушение. В средата на второто полувреме Жюлиен Бенков бе изведен сам срещу противниковия страж и след техничен удар вкара за 2:0. Срещата се доиграваше, когато Преслав Антонов и Иво Върбанов пропуснаха да направят победата на „Спартак“ класическа.