film izle

„Спартак“ (Плевен) на крачка от Втора професионална лига

Сподели
Етикети

Само една победа трябва на отбора на „Спартак“ (Плевен) и на теория ще се осигури влизането му във Втора професионална футболна лига. Възпитаниците на Красимир Бислимов и Петър Ванков надиграха с 3:1 „Партизан“ (Червен бряг) в областното дерби на Северозападната трета лига. Още до 12-ата минута плевенчани бяха вкарали 2 гола. Станислав Иванов реализира с глава в петата минута, а 7 минути по-късно Ивайло Раденцов вкара за 2:0. До почивката „Спартак“ държеше инициативата, но вратарят на гостите Николай Христов – Пантерата се справи с опасностите пред своята врата. В 40-ата минута главният съдия спря мача за известно време заради проливния дъжд. През второто полувреме темпото спадна. В 74-въртата минута Петьо Славчев вкара за 2:1 и върна интригата. Крайното 3:1 оформи Георги Горанов в 86-ата минута, като завърши бърза атака на плевенчани.