film izle

ОФК „Спартак“ (Плевен) се завърна при професионалистите след разгром над „Павликени“

Сподели
Етикети

Отборът на ОФК „Спартак“ (Плевен) си осигури и на теория първото място в Северозападната трета лига два кръга преди края на първенството. Възпитаниците на Красимир Бислимов и Петър Ванков разгромиха с 5:0 „Павликени“ в среща от 28-ия кръг и са недостижими на върха. Плевенчани още в първите 15 минути вкараха два гола и показаха, че бързо искат да решат мача в своя полза. В 3 мин. Цветан Петров откри след точно изпълнена дузпа, а в 15 мин. Иво Върбанов направи 2:0 след като бе най-съобразителен след центриране от фал. „Спартак“ имаше пълно превъзходство и диктуваше събитията на терена. До почивката нов гол не падна, най-вече заради пропуските на плевенските футболисти. В 49 мин. Иво Върбанов с глава реализира за 3:0 след центриране от корнер и единствената интрига до края бе колко гола ще вкара „Спартак“. В 76 мин. Л. Тодоров също се разписа като голмайстор, а крайното 5:0 оформи Пр. Антонов три минути преди края. Сега на „Спартак“ остава да изиграят с чест двата протоколни мача до края на първенството, а клубното ръководство трябва да мисли още от сега за участието на плевенчани следващото първенство при професионалистите.