film izle

Футбол: „Спартак“ загуби в Румъния

Сподели
Етикети

ОФК „Спартак“ (Плевен) загуби с 0:3 в приятелска футболна среща в румънския град Турну Мъгуреле от едноименния тим, който също е новак във второто ниво на румънския футбол. Противно на крайния резултат, мачът започна по-добре за гостите, които до 15-ата минута държаха инициативата. Малко след това Жулиен Бенков извърши нарушение и домакините откриха резултата от дузпа. След това на терена настана равновесие, като до края на полувремето инициативата преминаваше ту в единия, ту в другия тим.

След почивката никой не взе превес. Плевенчани имаха шанс да изравнят след удар с глава на Кристиян Григоров. Реферът пък не свири стопроцентова дузпа за нарушение срещу Джорджо Димитров. В 80-ата минута след немаркирана засада домакините покачиха на 2:0. Малко след това Цветелин Иванов опита да избие центрираната от корнер топка, но я насочи в плевенската врата, оформяйки крайното 3:0.