film izle
16 октомври 2019, 8:42 няма коментари

Успешно представяне на Ева Русева от „Спартак Плевен XXI“ на Световното първенство по шахмат за девойки

От 30 септември до 13 октомври в Мумбай (Индия) се проведе Световното Първенство по шахмат за юноши и девойки. В групата при девойките до 14 години участвуваха 82 състезателки. Между тях бе и състезателката Ева Русева (Спартак Плевен XXI), която бе добила правото на участие като Шампионка на България.

Първенството бе в 11 кръга по „Швейцарска Система“.В тях нашата състезателка спечели 5 победи,допусна 3 загуби и три партии завърши наравно. Така с 6,5 точки Ева Русева раздели 16-то – 27-мо място.

Въпреки,че не е сред призьорите това е един отличен резултат. Само преди два месеца тя участвува и на Европейското Първенство, където  също завърши с положителен баланс и бе в първата третина на таблицата. Това я поставя в световния елит за нейната възрастова група, като  се надяваме на по-предни класирания през следващата година.