film izle

„Спартак“ (Плевен) загуби след гол от спорна дузпа

Сподели
Етикети

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби с 0:1 в Ловеч от „Черноморец“ (Балчик) в среща  от 15-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Единственото попадение реализира централният нападател Васил Калоянов от дузпа, която бе доста спорна. След центриране от корнер в 49-ата минута съдията прецени, че бранител на плевенчани е докоснал топката с ръка и отсъди дузпа, която Калоянов превърна в гол. Плевенчани протестираха срещу решението на арбитъра, както и на два пъти по-късно, когато поискаха дузпа в своя полза. Ивелин Занев обаче не се съобрази с претенциите им. Почти цял мач „Спартак“ игра с човек повече. В 17-ата минута черноморският защитник Тодор Таушанов получи картон, след като повали пред наказателното поле излизащия очи в очи с вратаря, играча на „Спартак“ Ивайло Раденцов. Капитанът на „Спартак“ насочи топката от фаул на сантиметри от външната страна на гредата. С играч повече плевенчани наложиха териториален превес, но само веднъж застрашиха вратата на Християн Христов – след удар на Ивайло Иванов в 31-вата минута. Малко преди почивката Калоянов и Цветан Илиев отправиха опасни удари към мрежата на Станислав Антонов, но не уцелиха вратата. През втората част нервите взеха връх и заваляха наказателни картони. До края спартаковци наложиха натиск, но така и не достигнаха поне до равенството. В 88-ата минута защитникът на „Спартак“ Лъчезар Ковачев спря с нарушение откъсващ се противников играч и реферът му вдигна червен картон.