film izle

Определиха Ивет Горанова и Димитър Пенчев за най-добри спортисти на Плевен за 2019 година

Сподели
Етикети

Община Плевен определи най-добрите си спортисти за отиващата си 2019 година. На специална церемония в Актовата зала на община Плевен бяха определени победителите в отделните категории. Ивет Горанова от Клуб по бойни изкуства ”Петромакс” и Димитър Пенчев от Клуб по кикбокс „Скорпион“ са “Спортист №1” на град Плевен за 2019 година. Изключителните постижения на двамата спортисти през годината ги изкачиха едновременно на върха.

Снимки: Никодим Даневски

Ивет Горанова за трета поредна година е “Спортист №1” на Плевен. През 2019-а талантливата каратистка извоюва 1-во място на Европейските игри в Минск при жените (кумите), 3-то място на Европейско първенство (кумите), на национално първенство – 1-во място (кумите, категория 61 кг), национално първенство – 1-во място (ката), национално първенство – 1-во място (кумите – отборно), национално първенство – 1-во място (ката – отборно), национална купа – 1-во място (кумите, категория 61 кг), национална купа – 1-во място (кумите – отборно) и национална купа – 1-во място (ката – отборно). Треньор на Ивет Горанова е Ангел Ленков.

Димитър Пенчев е втори на Световно първенство за аматьори по кикбокс в стил лоу, първи е на Европейско първенство за професионалисти, балканско първенство за аматьори – 1-во място, балканско първенство за професионалисти (гала вечер) – 1-во място. Успехите са в стил лоу кик – мъже. Треньор на Димитър Пенчев е неговият баща Камен Пенчев – световен шампион по кикбокс за професионалисти.

Състезателят по класическа борба Иво Красимиров Илиев (СКБ „Изобор” Плевен) е другият спортист от призовата тройка в тазгодишната класация. През 2019 г. възпитаникът на треньора Петър Антов завърши трети на европейското първенство за младежи до 23 г. Спечели шампионските титли на България в държавните лични първенства за юноши и мъже, като и в двете състезания бе определен за най-добрия борец. Иво завоюва и златен медал от държавното лично отборно първенство за юноши.

В категорията „Перспективни състезатели“ (до 18 г.) победител е борецът Цветан Сирашки (СКБ „Изобор” Плевен). След него останаха лекоатлетите Добромир Николов (АК „Плевен 2014”) и Георги Георгиев (АК „Георги Дъков”).

Призът „Млад талант“ (до 14 г.) спечели Йоана Константинова (тенис на корт) от ТК „Плевен ПСК”. Нейни подгласници са Ева Русева (шахмат) и Валентин Илиев (триатлон).

За трета поредна година Ангел Ленков от КБИ „Петромакс“ бе избран за треньор на Плевен.

Мъжкият тим на баскетболния „Спартак“ бе посочен за отбор на 2019 година. Поощрителна награда получиха юношите младша възраст на хандбален клуб „Полюс ТМ“, които са държавни шампиони за възрастта си.

За принос към плевенския спорт бяха наградени Камен Пенчев (кикбокс), 70-годишния Светослав Топузов (лека атлетика), 80-годишните Никола Николов (лека атлетика) и Георги Пандов (баскетбол).