film izle

Нора Рашева с две шампионски титли на държавните първенства по шахмат в Асеновград

Сподели
Етикети

Състезателката на СКШ „Плевен XXI“ Нора Рашева спечели две шампионски титли на държавните първенства по шахмат в Асеновград.
Нора стана първа на класически шах, първа на блиц и се класира втора на ускорената контрола в групата момичета до 12 години. От изиграните 21 партии тя спечели 18 победи, 2 завърши наравно и допусна само 1 загуба. Купата на класически шах Нора извоюва с резултат 6,5 точки от 7 възможни, а на блица направи 100% постижение.

Шампионската титла на класически шах дава на плевенската състезателка правото да участва на Световното първенство в Грузия през ноември. През 2016 година, едва 8-годишна, тя се класира осма от 118 участнички на Световно, което се проведе също в Батуми, Грузия.
На държавния шампионат клубът се представи с още двама състезатели – Калина Илиева при момичетата до 14 години е с най-добро постижение – четвърто място на ускорения шах, и Мият Дюришич при момчетата до 12 години, който финишира с положителни резултати и в трите надпревари.