21 септември 2020, 8:38 няма коментари

Турнир по спортен бридж „Панайот Узунов“ се проведе в Плевен

Сподели
Етикети

На 19 септември в град Плевен се проведе двойков турнир по спортен бридж в памет на плевенският бриджор Панайот Узунов. В него взеха 10 двойки от Плевен, Червен бряг и Белене. Те играха общо 40 в 4 кръга по „Датска система. Първото място спечели  двойката  Петър Гвоздев-Валери Стоянов (Ч. бряг) следвани от плевенските двойки Слави Алексиев-Олег Петракиев и  Веселин Узунов-Пламен Балев.

Турнирът се провежда за десети път и е част от комплекс от състезания по дисциплини, които  доцент полковник Панайот Узунов е практикувал, а именно: футбол, хандбал, тенис, бридж, шахмат и математика, организирани от негови колеги от бившето ВНВВУ“Г.Бенковски“.

Шест дена преди това пък в град Кюстендил се проведе четвъртият кръг от „Западна Лига“.Той бе спечелен от отбора на “Перелик“(София). Плевенският „Найтингейл“ се класира трети и продължава да води убедително в генералното класиране.