film izle

Баскетбол: „Спартак“ (Плевен) с втора загуба в НБЛ

Сподели
Етикети

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) допуснаха втора загуба в НБЛ. Плевенчани отстъпиха като домакини на „Балкан“ (Ботевград) с ъс 102:61, като гостите от Ботевград доминираха почти през цялата среща. За „Спартак“ отново не игра контузеният Радослав Кочев. Единствено първата част на срещата бе равностойна. Двубоят започна изключително равностойно, като двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството. Домакините обаче правеха изключително много грешки, а за „Балкан“ много силно започна Давонтей Джордан, вкарал 13 точки само за първата част и след първите 10 минути „Балкан“ водеше с 20:17. На два пъти тимът от Ботевград повеждаше с 8 точки, но „Спартак“ се възползва от няколко неуспешни атаки и успя да се задържи в срещата, като намали – 27:28. Йовица Арсич взе прекъсване, а след него гостите отново започнаха да трупат разлика, като на почивката тя бе 16 точки – най-голямата в мача до момента – 49:33. Подемът в играта на „зелените“ продължи и след паузата. Те започнаха полувремето с 15 поредни точки и се откъснаха с 64:33, а негативната серия за домакините бе прекъсната близо четири минути след началото на частта след тройка на Мартин Маринов. Малко след това обаче баскетболистът на „Спартак“ трябваше да напусне терена след получено неспортсменско нарушение, тъй като по-рано му бе отсъден и технически фаул. Домакините изпитваха сериозни проблеми в нападение през цялата трета четвърт, вкараха само 8 точки, а след края й изоставаха с 41:73. В оставащото време двамата треньори завъртяха съставите си, като „Балкан“ нямаше проблеми да спечели убедително. За натрупани лични нарушения Горан Остоич също не довърши мача. Гостите вкараха общо 14 тройки в срещата срещу 7 за съперника си, като доминираха и по останалите основни показатели. За „Спартак“ Николай Маринов наниза 19 точки, с 11 е Тодор Тодоров. В следващия кръг плевенчани ще почиват.