film izle

Футбол: „Партизан“ (Червен бряг) отпадна с достойнство за купата

Сподели
Етикети

Отборът на „Партизан“ (Червен бряг) загуби с 1:4 от столичния гранд „Левски“ и отпадна от турнира за купата на България. Срещата се превърна във футболен празник за Червен бряг, а местният футболен отбор се опита да се противопостави според възможностите си. Играчите на „Партизан“ се раздадоха на терена и успяха да затруднят съперника си, доколкото им позволиха физическите сили, но разликата в класите на двата състава на терена си каза думата и „Партизан“ отпадна с достойнство. В 34 мин. домакините поведоха и повярваха в чудото. След центриране на Петков, Любчо Иванов с плътен удар опъна мрежата на „Левски“ и хвърли местните фенове в екстаз. Радостта на домакините трая само 2 минути. В 36 мин. Валери Божинов изравни след подаване на Здравко Димитров. Шест минути след това „сините“ стигнаха до пълен обрат. Този път супергол отбеляза Здравко Димитров. Младежкият национал нахлу отляво, след което влезе навътре и с бомбен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на Антонов. В 64 мин. интригата в срещата изчезна, след като Петков си вкара автогол за 1:3. Тук физическите сили на домакините попривършиха. В състава на „Партизан“ бяха извършени няколко смени, за да могат повече местни момчета да запишат мач срещу един от двата гранда на България. В 80-ата минута Любо Иванов стреля опасно от фаул, но гредата помогна на гостите. Така ветеранът пропусна да се разпише за втори път във вратата на гранда и да върне надеждите на своя отбор в оставащите минути. Левски окончателно подпечата своята победа малко след това. Марин Петков асистира в 84-ата минута на Мартин Петков, който с глава вкара за крайното 4:1 в полза на „Левски“.