film izle

Баскетбол: „Спартак“ (Плевен) не намери противодействие на далечната стрелба на „Рилски спортист“

Сподели
Етикети

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби със 78: 110 (22-26; 17-38; 15-30; 20-20) като домакин от „Рислки спортист“ (Самоков) в среща от НБЛ. Гостите вкараха 12 тройки при над 50% успеваемост, а и спечелиха безапелационно и борбата под коша, което се каза решаващо за крайния им успех. През първата четвърт двата отбора бяха доста резултатни, като влагаха повече усилия в нападение. На няколко пъти вод ачеството в резултата се сменяше. „Рилецо“ направи серия от 13-0 само за две минути и половина и се откъсна в резултата, което улесни крайната им задача. Гостите продължиха и през второто полувреме да увеличават преднината си, за да се стигне до убедителната победа. За „Спартак“ (Плевен) пореден страхотен мач направи Димитър Маринчешки, който завърши с 27 точки, 11 борби и четири асистенции.