film izle

Победителите в Националния конкурс за детска рисунка „Освобождението”

Сподели
Етикети

Днес в Панорама „Плевенска епопея 1877” е награждаването на победителите в 23-ото издание на конкурса за детска рисунка „Освобождението”, в който участваха 543 творби на ученици от 54 училища от 29 общини в 17 области на България.

Голямата награда на конкурса „Освобождението” се присъжда на Кристиян Арнаудов – VІ б  кл., Национална гимназия за древни езици и култури (НГДЕК) „Св. Константин Кирил Философ” гр. София.

Наградата на Регионален военноисторически музей – Плевен се  присъжда  на Никола Кацарски – ІV б кл., ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен.

Ето имената на всички наградени.

Първа възрастова група – І – ІV клас:

  • Първа награда:  Петя Димитрова – ІV  кл.,  Общински детски център за  култура и изкуство, гр. Русе
  • Втора награда: Мария Бояджиева – І в  кл.,  ОУ „Екзарх Антим І ”, гр. Пловдив
  • Трета награда:  Никол Тотева– III в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен

Поощрителни награди І – ІV клас:

  • Стела Сарачилова – ІV кл.,  НУ „Единство”, гр. Плевен
  • Кристина Кръстева  – ІV в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен
  • Елеонора Ванчева – І а кл., ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен
  • Лил Ан Бешева – ІІ а кл.,  ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен
  • Александра Георгиева  – ІV в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен
  • Йоана Бозова – ІІ кл.,  НБУ „Михаил Лъкатник”, гр. Бургас
  • Алина Радославова – Детска арт школа „Светлик“, гр. Варна
  • Елица Джигова – III б кл., I ОУ „Св. Климент Охридски”, гр. Пазарджик
  • София Тенева – ІV б кл.,  , СУ „Стоян Заимов ”, гр. Плевен
  • Лъчезар Йорданов – III а кл. СУ „Емилиян Станев ”, гр. В. Търново

Втора възрастова група – V-VІІІ клас:

  • Първа награда:  Ванеса Кръстева – VI а кл.,  СУ „Стоян Заимов“, гр. Плевен
  • Втора награда: Бурджу Рахмиева – VI кл., ОУ „Васил Априлов ”, гр. Русе
  • Трета награда:  Тодор Лалев– VI кл., ОУ „Йордан Йовков”,  гр. Плевен

Поощрителни награди V – VІІІ клас:

  • Любена Милкова – V а кл.,  СУ „Стоян Заимов”, гр. Плевен
  • Росен Димитров  – VII кл.,  СУ „Васил Априлов”, гр. Долна Митрополия
  • Карина Пепова – V а кл., СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Видин
  • Цветомира Цветанова – VII б кл., 49 ОУ „Бенито Хуарес”, гр. София
  • Борислава Цветкова  – V в кл.,  НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен
  • Петя Атанасова – VІ кл.,  ОУ „Христо Ботев”, с. Ценово, обл. Русе
  • Кристина Атанасова – V кл. 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“, гр. София
  • СУЧЕМ – Средно училище за чужди езици и мениджмънт
  • Диляна Андонова – V б кл., ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен
  • Лора Каракацелова – V б кл., СУ „Иван Вазов ”, гр. Плевен
  • Гергана Божинова – V б кл., НГДЕК „Св. Константин Кирил Философ ”, гр.София

Извън конкурса, Грамоти за най-малки участници се присъждат на: децата от група „Сладурани” и  група „Мечо Пух” на Детска градина „Слънце“ – град Плевен и децата от подготвителна група на ДГ „Юнско въстание”.

Всички публикации

"Bg Север" - Новини на часа. Информационен сайт, новини от Плевен и региона, анализи, коментари, рубрики, информация