film izle

„Спартак“ (Плевен) не издържа след почивката в Пловдив

Сподели
Етикети

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха гостуването си на „Академик“ (Пловдив) с 94:76 (23-26; 23-18; 19-12; 29-20) в среща от НБЛ. И за двата отбора това бе трети мач в рамките на седем дни, като възпитаниците на Александър Дяковски се държаха през първите две части равностойно, но рухнаха след почивката, за да се стигне до тежката загуба. „Спартак“ бе без Венелин Христов и Горан Остоич в Пловдив, а Цветослав Острев бе в групата, но не се появи в игра. Домакините от „Академик“ започнаха по-добре мача и бързо взеха двуцифрен аванс, но след това се отпуснаха рязко. Това позволи на плевенчани да направят серия от 9:0 и да стопят изоставането си. В края на първата четвърт „Спартак“ дори поведоха за първи път в двубоя – 26:23. Цялата втора четвърт вървеше кош за кош, без някой от двата състава да успее да вземе преднина. Отборите разчитаха много на играта в подкошието и именно оттам дойдоха повечето точки през първото полувреме. Въпреки че доминираше в борбата под коша, „Академик“ не успяваше да оползотвори това си предимство. След силна игра на Обрад Томич, „Академик“ водеше на почивката с 46:44. Веднага след паузата пловдивчани направиха силна поредица от 10:0 и отново натрупаха двуцифрена преднина. От средата на третата част до края „Академик“ поддържаше двуцифрен аванс, като разликата стигна до 17 точки в средата на последната четвърт и вече всичко изглеждаше ясно. „Спартак“ нямаше сили за повече обрати и се отказа от финален натиск, което позволи на домакините да увеличат разликата до над 20 точки. С 23 точки за „Спартак“ завърши Иво ивков, а Димитър Маринчешки добави 22 точки.