„Вихър“ (Славяново) продължава с победната серия

Отборът на „Вихър“ (Славяново) продължава с пебедната си серия в Северозападната трета лига. В среща от 28-ия кръг тимът удари „Локомотив“ (Мездра) с 1:0. Единственото попадение реализира Ивайло Иванов в 52 мин. Домакините контролираха събитията на терена. Още във втората минута Петков се измъкна очи в очи с вратаря на гостите, но пропусна. В 13-ата минута Ивайло Иванов уцели гредата след центриране на Милен Тодоров. После голмайсторът се измъкна по диагонала, но ударът му изпрати топката в аут. В 52 мин. Ивайло Иванов реализира с глава единственото попадение след центриране от фаул на Йоан Петков. Гостите тръгнаха в атака след като получиха гол. Така отвориха празни пространства в отбраната си, но Ивайло Иванов и на два пъти Иван Иванов пропиляха отлични възможности. В 73-ата минута Петков изведе Ивайло Иванов и той беше спрян с нарушение в наказателното поле. Петков пробва ефектно изпълнение на дузпата, но вратарят на „Локо“ (Мездра) спаси. След 80-ата минута славяновският тим заигра затворено. „Железничарите“ обаче не сториха нищо в атака. След удар на Гроздан Илиев топката се отби от външната страна на гредата. После Лионел Матадос излезе срещу Светлин Линев, но се засуети и пропиля най-добрата възможност за своя тим. Така „Вихър“ записа десета поредна победа и продължава да е едиснтвеният тим в групата, който поставя под съмнение лидерството на „Левски“ (Лом).