film izle

„Спартак“ (Плевен) приключи участието си в НБЛ след втора загуба от „Рилски спортист“

Сподели
Етикети

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха от „Рилски спортист“ (Самоков) в зала „Балканстрой“ с 67:109 (15-31; 17-25; 17-28; 18-25) във втората четвъртфинална среща от плейофите в НБЛ. Това е втора загуба в серията на плевенчани, които приключиха участието си в първенството. Гостите от Самоков натрупаха двуцифрена преднина още от самото начало и без проблеми спечелиха срещата, след като доминираха по всички показатели. Баскетболистите от Самоков демонстрираха отличен мерник в началото на срещата и само за четири минути поведоха със 17:6, след като не пропуснаха нито един от седемте си опита при стрелбата. Най-силното оръжие на домакините – мерникът от далечно разстояние, този път изобщо не вървеше, докато съперникът им вкара 5 тройки само за първите 10 минути и поведоха с 31:15. Много силно за „Рилски спортист“ стартира Брандън Браун с 13 точки. И втората част започна отлично за „Рилски спортист“. Благодарение на играта си в подкошието те стартираха със серия от 13:0 и се откъснаха с 44:15. Повече от шест минути „Спартак“ не можеше да се разпише и макар след това да отвърна с 9 поредни точки, на почивката тимът от Самоков отново имаше солидна преднина – 56:32. Ситуацията не се промени и след паузата. След като отбелязаха 2 тройки през втората част, плевенчани отново спряха да намират коша при далечните си стрелби. Разликата в полза на „Рилски спортист“ продължи да расте и преди заключителната четвърт гостите водеха с 84:49. През последната четвърт срещата се доиграваше. Това позволи на Александър Дяковски да пусне в игра и по-младите си играчи. За „Спартак“ Димитър Маринчешки реализира 21 точки, Любен Пасков завърши с 13 точки. С 12 точки и 7 борби завърши Тодор Тодоров.