ОФК „Спартак“ (Плевен) и „Вихър“ (Славяново) поделиха по точка в плевенското дерби

Отборите на ОФК „Спартак“ (Плевен) и „Вихър“ (Славяново) завършиха наравно – 0:0, в плевенското дерби от шестия кръг на първенството на Трета северозападна лига. Срещата протече равностойно, като с оглед на показаното на терена равенството е справедлив резултат. И двата състава, които са в челото на класирането, играеха на сигурно и не предприемаха излишни рискове. Това сведе опасностите пред двете врати до минимум. В края на първото полувреме „Спартак“ пропусна най-чистото си положение, когато Иво Върбанов от границата на малкото наказателно поле не уцели опразнената врата. В средата на второто полувреме вратарят на „Вихър“ Светлин Линев на три пъти се намеси авторитетно и предотврати опасни удари на плевенски футболисти. Десетина минути преди края и вратарят на „Спартак“ Иван Георгиев трябваше да се намесва решително след удар на Ивайло Иванов, за да запази вратата си суха. В последните минути и двата състава действаха внимателно, особено в защита, и си поделиха по точка.