Футбол: Втора поредна победа за „Спартак“ Плевен

Отборът на „Спартак“ Плевен постигна втора поредна победа във Втора лига. Плевенчани надиграха с 2:0 като гост „Созопол“ и са лидери с пълен актив от точки. Възпитаниците на Красимир Бислимов владееха инициативата през пo-голямата част от срещата и дори пропуснаха по-изразителен успех, след като на два пъти и гредите помогнаха на домакините. „Созопол“ успя да създаде две суматохи пред Цинцарски в началото, но без да има удар към вратата. В 18-ата минута Преслав Антонов изведе Стефан Христов очи в очи със стража на „Созопол“, нападателят на плевенчани стреля технично, но страничният стълб помогна на домакините. В 24-ата минута плевенчани заслужено стигнаха до първия гол. Боримир Карамфилов проби по десния фланг, след което центрира към Преслав Антонов, който изпревари бранител на домакините и с глава изпрати топката в мрежата. В 57-ата минута „Спартак“ отбеляза втори гол. Преслав Антонов напредна по лявото крило, напредна и пусна остър пас в наказателното поле. Кълбото се озова във футболист на „сините“, който върна за Мартин Стоилов, а той от няколко метра не сбърка за крайното 0:2. И в 64-ата гредата отново помогна на домакините, когато след разигран пряк свободен удар Преслав Антонов стреля много силно, стражът на „Созопол“ докосна топката и тя се отби в горната греда. В неделя, 31.07, „Спартак“ приема „Янтра“ Габрово на градския стадион „Плевен“.